تاثیرگذاری برروی مخاطب یکی از بزرگترین اهداف تبلیغات محیطی است. دیده میشود که در سطح شهر بیلبوردهای مختلفی مشاهده میشود که از خلاقیت به عنوان ابزار معرفی محصول خود استفاده میکنند و نه از فضای تعبیه شده برای نصب آگهی برروی بیلبورد. حتی گاهی دیده میشود که برخی فضاهای تبلیغاتی وجود دارند که بیلبوردی در آنجا نیست و تنها یک سازه تبلیغاتی مشاهده میشود. در زندگی مدرن امروزی، در زمینه تبلیغات یک محصول، حرف اول را فروش و برند سازی آن محصول ایفا میکند. به همین خاطر نقش تبلیغات پر رنگ و پر رنگ تر میشود و نیاز به ایجاد سازه های جدید تبلیغاتی نیز هر روز بیشتر و بیشتر. از تبلیغات داخل اتوبوس های شهری و چرخ دستی های داخل فروشگاه ها گرفته تا تبلیغات برروی بیلبوردهای چند صد میلیون تومانی، از تبلیغ در تلویزیون کوچک داخل قطار شهری گرفته تا افراشتن بالون های تبلیغاتی بر فراز آسمان.
ابزار جدیدی که در اختیار تبلیغات محیطی جهان قرار گرفته است، استیکرهای سه بعدی یا به عبارت ساده تر برچسب های تبلیغاتی که به صورت سه بعدی طراحی میشود و برروی فضاهای تبلیغاتی مختلف و بخصوص کف خیابان و روی زمین نصب میشود. این برچسب ها علاوه بر زیبایی و داشتن رنگ های شاد که باعث جاری شدن روح و انرژی در فضا میشوند، تاثیر فراوانی برروی مخاطبین دارد و باعث جلب نظر آنها میشود. این رسانی تبلیغاتی بیشتر نوعی هنر محسوب میشود و جزئی از هنر های زیباست و خلق یک اثر تاثیرگذار نیاز به اجرا یا مشاوره مداوم توسط یک هنرمند ماهر دارد.

کاربردهای استیکر تبلیغات سه بعدی
تعامل مخاطبین با استیکرهای سه بعدی قابلیت نمایش ابعاد سه بعدی و استفاده از آیتم های جذاب تصویری در استیکر تبلیغاتی سه بعدی که بیننده در حالت عادی تجربه رویارویی با آن را نداشته است، فضای نوینی را در تبلیغات تجاری و فرهنگی مهیا خواهد ساخت. نمایش ویژگی های ظاهری، فضا سازی سه بعدی و بیان ویژگی ها در قالب پوستر و استیکر تبلیغاتی سه بعدی سبب می‌شود بیننده تمایل به ارتباط و ارائه بازخورد پیدا کند. کانال ها و گزینه های بسیاری در اجرای موفق یک کمپین تبلیغاتی نقش دارند. اما ارتباط اجزای یک کمپین کلید اول ارتباط همه جانبه با مخاطب می‌باشد. پوستر و استیکر تبلیغاتی سه بعدی رسانه بسیار مهمی برای جلب توجه و انتقال پیام به بیننده است . بهره گیری و ارتباط این رسانه با سایر رسانه های تبلیغاتی و یا طراحی زمینه ارتباط با مشتری پس از جلب نظر وی از مهم ترین بخش های بهره برداری از استیکر تبلیغاتی سه بعدی می‌باشد. هماهنگی و قرار گیری در کنار پروژه سمپلینگ، شبکه های اجتماعی، بارکد ها، فروش بلیت و … برخی از امکانات قابل طراحی و برنامه ریزی در این محصول می‌باشد.

مکانهای مورد استفاده استیکر تبلیغاتی
مناسب ترین مکان ها برای نصب استیکر تبلیغاتی سه بعدی، محیط هایی پر تردد هستند و به سرعت جلوه بصری خود را در زمانی نسبتا کوتاه به مخاطب انتقال خواهند داد و از جمله مهم ترین این مناطق شامل:

مراکز تجاری
مراکز خدماتی
فرودگاهها
راه آهن ها
مترو
موزه ها
راهروی شرکتها
گذر گاهها
نمایشگاهها
فست فود ها
فروشگاههای زنجیره ای
فروشگاههای لوازم صوتی و تصویری
تاثیر مکان مناسب نصب بر کیفیت و بازدهی
موقعیت نصب، انتخاب زاویه و فاصله دید، عوامل بسیار مهم در کیفیت و تاثیرگذاری استیکرهای تبلیغاتی سه بعدی هستند. با انتخاب هوشمندانه این موارد می توان برخوردها یا محدوده ای خاص از مخاطبان را مورد هدف قرار داد. و حتی می توان افرادی با محدوده قدی خاص مانند کودکان را نیز مخاطب قرار داد تا تنها آن افراد به صورت عادی ابعاد سه بعدی استیکر تبلیغاتی سه بعدی را ببینند و از جذابیت آن لذت ببرند. همچنین در صورتی که طراحی استیکر سه بعدی به نحوی هوشمندانه صورت گرفته باشد، مخاطب با گرفتن عکس با آن به عنوان اتفاقی عجیب و جذاب خود به افزایش مخاطبان کمک خواهد نمود. نصب دقیق و محل مناسب برای استیکر تبلیغاتی سه بعدی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. همچنین فضا های که در فروشگاه ها فضای مناسب و کافی برای تبلیغات محیطی بر روی دیواره ها را ندارند،استیکر های تبلیغاتی سه بعدی کاربرد ویژه‌ای در فروشگاه ها و فضای فروش محصولات را فراهم می‌سازد.

تاُثیر نصب نامطلوب استیکر تبلیغاتی سه بعدی
این پوستر ها که غالباً بر روی زمین نصب می گردد اگر به گونه ای طراحی و چاپ ‌شوند که در مسیر و زاویه ای خاص احجام و ابعاد سه بعدی آنها به شکلی جذاب دیده نشود نه تنها تاُثیر در مخاطب نخواهد داشت بلکه باعث می شود یک تصور نازیبا از این ابزار تبلیغاتی در ذهن عموم نقش ببندد. و اگر تکنولوژی و روش های چاپ رایج مورد استفاده مقاومت مقبولی در برابر سایش نداشته باشد به سرعت جلوه بصری خود را در زمانی نسبتا کوتاه از دست می‌دهد و تبدیل به تصویری مبهم و بی کیفیت می‌شود. به همین دلیل استفاده از این رسانه متفاوت کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

مزایای استفاده از استیکرهای تبلیغاتی سه بعدی:
جذابیت بالا و جلب نظر رهگذاران
تعامل مخاطبین با تبلیغات شما
هزینه تمام شده پایین
ایجاد شادابی و افزایش انرژی مثبت محیط
قابلیت نصب در هر مکانی
عدم محدودیت در ابعاد تبلیغ
خبرسازی و پخش فیلم ها و عکس های این تبلیغات به صورت ویروسی
کارایی بسیار بالا برای تبلیغات پارتیزانی

مشکلات و معایب استفاده از استیکرهای تبلیغاتی سه بعدی:
نیاز به تکنولوژی چاپ و نصب پیشرفته (این تکنولوژی در ابعاد بزرگ در ایران وجود ندارد)
نیاز به کسب مجوزهای گوناگون و رایزنی های فراوان جهت نصب برروی کف خیابان
نیاز به طراح و هنرمند خلاق و بسیار ماهر جهت ایجاد این طرح هاست
در شب و در مکان هایی که نور کافی نیست، کارایی ندارد
محدود به یک زاویه دید خاص است و از برخی زوایا دید مناسبی ندارد
همانطور که در بالا و در بخش معایب استیکر های تبلیغاتی سه بعدی گفته شد، یکی از معایب این رسانه نیاز به اخذ مجوزهای گوناگون جهت اکران در خیابان ها دارد. به همین دلیل یکی از کاربردهای ویژه این رسانه در فضای داخلی مجتمع های تفریحی-تجاری و مراکز خرید میباشد. به خاطر اینکه این مکانها دارای مالک مشخص است و دارای مدعی عمومی نیست، به راحتی و با رعایت برخی اصول پایه و بدون نیاز به کسب مجوز، میتوان آن را در داخل این ساختمان ها و یا داخل محوطه های شخصی و غیر عمومی نصب کرد. 

floor graphics heineken 3 pack 16 oz can